Het kan u bijna niet ontgaan zijn. De entree van Heemskerk vanaf de snelweg ziet er heel anders uit. Het BP-tankstation is gesloopt en maakt plaats voor woningbouw. Het appartementencomplex dat daar komt heet niet voor niets Heemspoort. Het komt te staan aan een belangrijke toegangsweg tot ons dorp. Het ontwerp van Heemspoort moet echt een visitekaartje gaan worden. De opdracht aan de ontwikkelaar is een mooi en stijlvol uitziend gebouw te ontwerpen. Maar dat niet alleen, het moet ook een duurzaam gebouw geworden. En: de appartementen worden gebouwd voor starters en jongeren, waarbij de betaalbaarheid in het oog wordt gehouden. Het worden in totaal 20 woningen waarvan tenminste 55% sociale koop en/of sociale huurwoningen. Met dit plan bereiken we wat mij betreft 2 doelen. We bouwen de broodnodige woningen in Heemskerk en we laten het karakter van het dorp in tact. Dit is wat we met alle ontwikkelingen op het gebied van woningbouw willen. Woningen bouwen die passen bij de schaal en het karakter van Heemskerk. Zo zijn we ook goed op weg met de plannen voor het gebied Assumburg – Oud Haerlem – Tolhek. Er zijn met input van veel betrokkenen in totaal 3 schetsen gemaakt met voorstellen voor een indeling en invulling van het gebied. Ik kijk dan ook uit naar de bespreking van deze 3 schetsen in de raad. Er valt iets te kiezen! En als de raad een keuze heeft gemaakt kunnen we verder met het uitwerken van de plannen. En nu we het toch over kiezen hebben. We hebben aan de gemeente Beverwijk gevraagd om de plannen voor een gezamenlijk nieuw zwembad weer op te pakken. De tijd begint te dringen, want allebei de zwembaden zijn inmiddels aan flink wat onderhoud toe. Nog langer uitstellen maakt het alleen maar ingewikkelder en duurder dan nodig. Ook hiervoor geldt dat het hoog tijd is om een keuze te maken.

Aad Schoorl, wethouder Heemskerk