Mensen vragen wel eens of het glas half vol of half leeg is. Het antwoord zegt dan iets over hoe die persoon in het leven staat. Als mij die vraag gesteld wordt, is het glas half vol. Zeker, er is heel veel aan de hand in de wereld. 

Mensen vragen wel eens of het glas half vol of half leeg is. Het antwoord zegt dan iets over hoe die persoon in het leven staat. Als mij die vraag gesteld wordt, is het glas half vol. Zeker, er is heel veel aan de hand in de wereld. 

Oorlog Oekraïne

De oorlog in Oekraïne heeft veel gevolgen, ook voor ons hier in Nederland. Er is energiearmoede, een ongekende inflatie, mensen komen moeilijker rond elke maand. Ik zou de lijst nog veel langer kunnen maken. Maar dat doe ik bewust niet. Want er is ook altijd een andere kant. 

Positieve dingen

Zwart kan niet zonder wit, er is regen én zonneschijn, mooi herkennen we alleen omdat er ook lelijk is. Daarom kijk ik regelmatig ook graag naar de positieve en fijne dingen in het leven. Én één van die dingen is ons dorp. Want laten we wel wezen, wat een fantastisch dorp is Heemskerk!

Rondje markt 

Ga maar eens op een vrijdag het centrum in. Eerst een rondje markt. De markt is een van de populairste markten van ons land; altijd druk en gezellig. Marktkooplui staan er heel graag. Als je verder wandelt, loop je langs goed gevulde winkels met een gevarieerd aanbod en naar verhouding echt weinig leegstand. 

Bankjesparade

 De horeca bloeit alsof er nooit een lockdown is geweest. Als je op vrijdag of zaterdag zonder reservering een hapje wilt eten, dan heb je echt mazzel als je dat lukt. Waar ik ook vrolijk van wordt zijn de bankjes van de bankjesparade. We hebben als Heemskerk leuke, gekke, mooie en opvallende bankjes gekregen, die ons dorp net wat extra’s geven. 

En één van de plaatselijke bakkers heeft Heemskerk onlangs op de kaart gezet door mee te doen aan het populaire tv-programma Bed en Breakfast. Mijn glas is dus half vol en ik hoop dat van u ook! 

Aad Schoorl, wethouder Heemskerk